Tabele stworzone przez Kcalto.

Obliczone przepisy

Automatycznie obliczone tabele wartości odżywczych

Ręczne liczenie wartości odżywczych jest trudne i żmudne. Kcalto zrobi to za Ciebie. Estetyczną tabelę osadzisz na swoim blogu za pomocą wtyczki WordPress.

Rosnący trend

W 2021 roku skład ma znaczenie

Coraz więcej osób jest zainteresowanych nie tylko smakiem, czy wyglądem potraw. Ważne są także kalorie i makroskładniki.Wyjdź na przeciwko tym oczekiwaniom.

Bogate filtry i kategoryzacja.

Odkryte na nowo

Łatwo dostępne treści evergreen

Stworzone przez lata przepisy powinny być łatwo dostępne. Dzięki analizie składników i rozbudowanej kategoryzacji, Kcalto oferuje znacznie lepsze wyniki wyszukiwania. Wyeksponuj te treści, aby zdobyć nowych czytelników.

Cennik

Kcalto to mój osobisty projekt, za którym nie stoi żaden inwestor czy spółka mediowa. Strona powstała z pasji tworzenia i chęci uczynienia świata lepszym miejscem.

Tabele z obliczonymi wartościami odżywczymi osadzisz na swoim blogu całkowicie bezpłatnie. W ich treści znajdować się będzie logo i link do tej strony. Dzięki temu użytkownik będzie mógł łatwo zobaczyć szczegóły obliczeń oraz odkryć nowe przepisy.

Kontakt

Dodaj swojego bloga już teraz. Dokładne instrukcje wyślę na maila :)

Najczęściej zadawane pytania

Chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości.

Jakie dane zbierasz?

Zbieram jedynie minimalną ilość danych potrzebnych do obliczeń i kategoryzacji przepisów. Obecnie są to: tytuł, zdjęcie poglądowe, lista składników, ilość porcji, typ kuchni/dania oraz inne metadane (np. data utworzenia wpisu).

Nie zapisuję i nie prezentuję: sposobu przygotowania, większej liczby zdjęć czy danych potrzebnych "na przyszłość".

W jaki sposób zbierasz dane?

Obecnie robię to w sposób podobny do wyszukiwarki Google. Jeśli Twój blog implementuje podstawy SEO, prawdopodobnie z łatwością dodam go do bazy.

Jak wykorzystujesz zebrane dane?

Przepisy promowane są za pomocą strony internetowej. Aktywnie testuję także inne sposoby dotarcia do użytkowników (np. newsletter, Instagram, Facebook). Chcę być obecnym tam, gdzie są potencjalni zainteresowani.

Zawsze jednak linkuję w prominentny sposób na strony przepisu na Twoim blogu - rozumiem i szanuję fakt, że przepisy są Twoją wartością intelektualną.

Jak obliczane są wartości kaloryczne?

Zobacz: Sposób obliczania kalorii.

Co, jeśli nie podaję dokładnych miar składników?

Nie szkodzi – algorytm automatycznie rozpoznaje większość składników. Rozpoznaje także popularne miary kuchenne (np. łyżki, szklanki).

Co, jeśli nie podaję ilości porcji w swoich przepisach?

Obecnie na stronie wyświetlane są ilości porcji dla przepisów. Prawdopodobnie jednak w najbliższym czasie ta opcja zostanie usunięta - "porcja" to pojęcie względne i bardzo indywidualne, trudno zatem dostosować je do wszystkich przepisów.

Aby porównywać przepisy między sobą, Kcalto oblicza wartości odżywcze na 100 gram składników, według którego przepisy są segregowane i porównywane.

Kim jesteś?

Nazywam się Jakub, jestem programistą z wieloletnim doświadczeniem. Kcalto jest moim jednoosobowym projektem nad którym pracuję od początku 2020 roku.

Stworzyłem Kcalto, ponieważ chcę jeść smaczniej i zdrowiej. Sam miałem problemy z wagą - schudłem około 50 kg - i rozumiem te trudności. Podczas odchudzenia niejednokrotnie miałem ochotę na wypróbowania nowych przepisów, ale bałem się, że przekroczę swój limit kalorii na dany dzień. Ciężko było mi znaleźć ciekawe przepisy, zgodne z moimi założeniami żywieniowymi. Postanowiłem rozwiązać ten problem.